Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Užgavėnės

     Kovo 5-tą dieną Kalvarijos socialinės globos namuose šurmuliavo Kaziuko mugė, vyko didelė Užgavėnių šventė.
     Šiemet Kaziuko vardo diena, per kurią su savo rankdarbiais šurmuliuoja amatininkai ir Užgavėnių šventė beveik sutapo, todėl gyventojai šventė vieną dieną.                       
     Kaziuko mugėje gyventojai turėjo galimybę parodyti, ką veikė visą žiemą, parduoti savo rankdarbius. Galėjote rasti pintinių, dekoruotų dėželių, vazų ir vazelių, margučių, puokščių, papuošalų, pakabukų, magnetukų, bonsai medelių ir kitų suvenyrų. Mugėje turėjome visų skonį atitinkančių gaminių: nuo širdžiai mielų smulkmenų iki tikrų meno kūrinių. Turėjome riestainių, vaflių ir kitų gardumynų, kuriais vaišinome pirkėjus ir lankytojus. Mugėje pasirodę persirengėliai priminė, kad laikas ne tik Kaziukus sveikinti, bet ir kurti Užgavėnių laužą deginti Morę ir žiemą iš kiemo varyti.                      
     Užgavėnės - tai žiemos išlydėjimo ir pavasario sutikimo šventė. Užgavėniautojai šokiais, dainomis ir gera nuotaika pasidalino su visais. Užgavėnes švęsti reikia linksmai, prisivalgyti sočiai, nes tikėta, kad jei per Užgavėnes gerai pavalgysi, per visus metus būsi sotus, riebus ir stiprus. Pelenų diena prasideda gavėnia ir iki pat Velykų per septynias savaites muzikantai negroja, jaunimas nešoka ir net nedainuoja. Kokios Užgavėnės be tradicinės Lašininio ir Kanapinio kovos? Kaip visada nugalėjo vikrusis pavasario pranašas Kanapinis. Visi džiaugėsi, kad greit ateis pavasaris. Po linksmybių gyventojai  buvo pakviesti pasivaišinti skaniais ir riebiais Užgavėnių blynais.