Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Šv. Valentino diena

Meilė brangesnė už visus turtus. Ji yra deimantas, kurio net karaliai negali nusipirkti. Meilė - tai visas pasaulis, nors ją gali apkabinti abiem rankom. (Vengrų rašytojas ir dramaturgas Mor Jokai)

     Vasario 14 - ąją dieną Kalvarijos socialinės globos namuose tvyrojo geros nuotaikos, romantikos ir šventės atmosfera.
    Šv. Valentino diena švenčiama jau labai seniai, tačiau daugelis švenčiančiųjų nežino, kas buvo tas Valentinas, iš kur atsirado šios šventės tradicijos. Legenda byloja, kad imperatorius Klaudijus II nusprendė, jog vedę vyrai yra prasti kariai ir šeimyninė laimė bei asmeninio gyvenimo sėkmė, trukdo jiems tinkamai atlikti karines pareigas bei prievoles, todėl savo imperijoje jis griežtai uždraudė santuokas. Tačiau čia vistiek buvo labai daug įsimylėjėlių, kurie norėjo įtvirtinti savo santuoką, todėl jaunas šventikas Valentinas, nepaisydamas imperatoriaus paliepimo, padėdavo slaptai susituokti tam pasiryžusiems jauniems žmonėms. Šventikas buvo nuteistas mirčiai, tačiau žmonės per jo mirties metines suorganizavo įsimylėjėlių šventę.
    Valentino dienai skirtas renginys prasidėjo romantiškai. Daug gražių žodžių apie meilę užrašę įžymūs žmonės, poetai sukūrę eilėraščių. Du eilėraščius apie meilę padeklamavo mūsų gyventojos.
    Vieni susirinkę gyventojai susiskirstė į įsimylėjėlių poras, kiti pasiliko žiūrovais. Vyrai pasipuošė raudonomis „bitutėmis", moterys sagėmis - širdelėmis. Poroms teko įvairios užduotys: surasti antrąją širdelės pusę ir perskaityti įžymių žmonių mintis, posakius apie meilę. Dalyviai turėjo galimybę iš dubenėlių su šiaudeliais sužvejoti sau kuo daugiau prizų. Kitos užduotys buvo judrios, skambant muzikai ir šokio ritmu: užduotis su kėdėmis, su balionais, su kepure. Gyventojai stengėsi atlikti visas užduotis, nes žinojo, kad jų laukia prizai.
    O kadangi visą savaitę veikė Valentino dienos paštas, tai visi rašė laiškus, sveikinimus, darė atvirutes ir viską slaptai metė į meilės pašto dėžę. Pasibaigus apdovanojimams, ėjome atidarinėti meilės pašto dėžutę ir skaityti slaptus sveikinimus ir palinkėjimus.  
    Pasivaišinome saldumynais, pasišokome diskotekoje - taip smagiai pažymėdami šią dieną. Geros emocijos lydėjo visą popietę, niekas nenorėjo skirstytis.  
    Tikimės, kad Šv. Valentino diena atnešė į įstaigą daugiau meilės ir pagarbos. Linkėjome nuolat mylėti ir rodyti meilę vienas kitam.