Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Pusiaužiemis

     Sausio 25-tą dieną Kalvarijos socialinės globos namų gyventojai vyko į mišką, ieškojo barsuko guolio ir džiaugėsi žiema. Pagal senuosius papročius Jurgežerių miške bandė pažadinti gamtos gyvastį: papurtyti apšarmojusius medžius, krūmus.
     Žiema - sunkiausias metų laikas žvėreliams, todėl gyventojai susiruošė į mišką nuvežti maisto miško gyventojams.  Vieni žvėreliai prikaupę pakankamai atsargų visą žiemą giliai miegos, tuo tarpu kitiems - tai bus išbandymų kupinas metas, kurį reikės išgyventi. Visi kartu įgyvendinome gražią akciją, kurią pavadinome „Paukščių ir žvėrių globa žiemą". Juk dauguma paukštelių ir miško žvėrelių be žmogaus pagalbos sunkiai išgyvena žiemą - po storais sniego patalais sunku susirasti maisto. Globos namų gyventojai, nešini  daržovėmis, įvairiomis kruopomis ar batono gabalėliais, išsisklaidė pamiškėje, ieškojo gyvūnų pėdsakų, o juos suradę greta pripylė maisto, tikėdamiesi, kad miško žvėrys dar kartą sugrįš į šią vietą ir ras paliktas ,,dovanas". Išbarstę maistą nusprendėme dar šiek tiek pasidžiaugti gražia diena ir tyru miško oru. 
    Labai svarbu ugdyti meilę gyvajai gamtai, skatinti  domėjimąsi žvėreliais ir žiemojančiais paukščiais. Nors ir truputį sušalę, apsnigti, bet linksmi ir laimingi vykome namo, žinodami, kad atlikome tikrai naudingą, kilnų darbą, pagelbėjome paukšteliams ir žvėreliams, prie gamtos  prisilietėme mintimis ir širdimi, tikime, kad atšilus orams, paukšteliai atsidėkos savo gražiomis giesmelėmis. Puikiai praleistas laikas miške suteikė teigiamų emocijų visai likusiai dienai.