Priešgaisrinės apsaugos paskaita gobos namuose

     Birželio 12 dieną į Kalvarijos socialinės globos namus atvyko Marijampolės priešgaisrinės apsaugos tarnybos vyriausiasis specialistas Alfonsas Girtas, kuris gyventojams  papasakojo ir demonstravo, kaip saugiai elgtis su ugnimi. Sužinojome, kad kilus gaisrui: reikia kuo greičiau išeiti iš pavojų keliančios patalpos; jei patalpoje daug dūmų, užsidengti burną ir nosį drėgnu audiniu, eiti pasilenkus arba šliaužti; uždaryti duris, bet neužrakinti jų; niekada negrįžti atgal į degantį butą ar namą; skambinti skubios pagalbos telefonu 112 ir pranešti apie gaisrą. Gaisras plinta labai greitai. Jau po 2-3 min. kambarys prisipildo dūmų, o dar po kelių minučių jis jau gali būti apimtas liepsnos, todėl niekada  nereikia rizikuoti savo gyvybe. Informaciniuose filmukuose gyventojai matė, kad negalima laikyti elektros prietaisų šalia kriauklių - vandens ir elektros kaimynystė yra pati pavojingiausia. Elektros prietaisų laidai turi būti nenutrūkę, gerai pritvirtinti, jų izoliacija nepažeista. Nepalikti krauti mobiliųjų telefonų per naktį - yra buvę atvejų, kai jie perkaista ir užsidega. Žaibuojant specialistas rekomendavo vengti liesti viską, kas gali turėti stiprų elektros krūvį. Jei kambariuose rūkoma, visada įsitikinti, kad cigaretė gerai užgesinta, niekada nerūkyti lovoje. Buvo kalbama ir apie pavojus gaisrams kilti miškuose. Dažniausiai gaisrus miškuose sukelia neatsargūs poilsiautojai. Miške gausu sausos žolės, spyglių, dervingų medžių šakelių, sausų samanų, kurios užsiliepsnoja ir dega labai greitai.
     Svečias pateikė ir naujausią statistiką apie gaisringumą Lietuvoje. Per penkis šių metų mėnesius Lietuvoje kilo 6670 gaisrų. Palyginti su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu, jų skaičius išaugo 6,9 proc. Gaisruose žuvo 41 žmogus, t. y. 19,6 proc. mažiau nei pernai per tą patį laikotarpį, vaikų žūčių pavyko išvengti, o 87 gyventojai patyrė traumų.
     Džiaugėmės, kad mūsų klientams rūpi žmogaus sauga - paskaitos metu visi buvo atidūs, susidomėję. Tikimės, kad nė vienam nereikės pritaikyti praktikoje išgirstų patarimų. Svarbu žinoti, kaip išvengti pavojų, tragiškų įvykių ir tinkamai elgtis.