Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Paskaita „Gyvenk, nes esi reikalingas“

     Vasario 28 d. Kalvarijos socialinės globos namų gyventojai dalyvavo prevencinėje paskaitoje „Gyvenk, nes esi reikalingas", kurią skaitė psichologijos studentė Greta Bendaravičienė.
     Lektorė pradėjo paskaitą pateikdama užduotį visiems pabūti menininkais ir sukurti tobulą paveikslą. Gyventojai uoliai rinkosi jiems patinkančias įvairių spalvų bei dydžių detales (gėles, lapelius, balionus) ir klijavo į bendrą didelį paveikslą. Visi jautėsi atlikę kažką svarbaus ir suprato, kad jie kaip didelė šeima kiekvienas reikalingas šiems namams lygiai taip pat kaip kiekviena sukurto paveikslo dalis reikalinga tam, kad paveikslas būtų tobulas. Visiems kartais būna, jog jaučiasi vieniši, nesuprasti, tačiau reikia duoti sau laiko pailsėti, susidėlioti mintis ir ieškoti bent menkiausios priežasties gyventi ir džiaugtis, nes nuo to priklauso ne tik mūsų, bet ir visų šalia esančių savijauta. Todėl paskaitoje buvo kalbama apie didžiausius džiaugsmus gyvenime - žinoti, kad esi reikalingas ir artimas. Paskaitos pabaigoje gyventojai buvo paraginti pasakyti greta sėdinčiam komplimentą, kad taptų artimesniais.
    Kalvarijos socialinės globos namų psichologė pabandė paaiškinti, kad jei kuris gyventojas būna piktas, agresyvus, tai gal būt jis labai blogai jaučiasi ir gal su juo reikėtų pabandyti pasikalbėti arba tiesiog nekreipti dėmesio ir neprovokuoti jo didesniam pykčio priepuoliui.
    Paskaita padėjo gyventojams geriau suprasti savo ir kitų šalia esančiųjų jausmus.