Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Išvyka į Vilnių

2011.05.10
    Kelionės tikslas supažindinti gyventojus su įžymiomis, lankytinomis Vilniuje vietomis. Su gyventojais aplankėme Trijų kryžių kalną. Užkopus į kalną, patekome į estradą. Vasarą joje vyksta įvairūs koncertai, šventės. Palypėjus aukščiau į kalną atsivėrė nuostabi Vilniaus panorama. Aplankę Kryžių kalną vykome į  Šv. Petro - Povilo bažnyčią. Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus bažnyčia yra brandžiojo Baroko stiliaus, kryžminė kupolinė, su dviem bokštais fasade, kuriame pirmą kartą Lietuvos Baroko architektūroje panaudotos laisvai stovinčios kolonos. Įėjęs į bažnyčią patenki į barokinių vaizdinių ir simbolių karalystę, kurie čia tvarkingai sugrupuoti ir suskirstyti, bet kartu ir labai susieti tarpusavyje. Gyventojus sužavėjo bažnyčios dekoras, iliustracijos, skulptūros.   
    Lankėmės Pavilnio regioniniam parke, aplankėme parko pasididžiavimą, gamtos paminklą Pūčkorių atodangą, kuri yra viena aukščiausių Lietuvoje. Nuo jos atsiveria kalvynų masyvas, gražiosios Vilnios upės vingis, didelis parkas. Su gyventojais ėjome pėsčiųjų taku grožėjomės pavasariška gamta, kopėme į piliakalnį.
    Vykome į pramogų kompleksą „Belmontą“. Gyventojai galėjo pamatyti autentiškus pastatus, fontanus, malūną su kanalu, virš kurio pastatyti septyni tiltai ir liepteliai, kaskados. Šio kanalo akcentas – vienas iš didžiausių Lietuvoje vandens ratas. Taip pat matė didžiulį tvenkinį su pusiasaliu, jo vanduo vingiuotu upeliu per dirbtinį krinta į Vilnelę. Ėjome pėsčiųjų taku , kurio ilgis vienas kilometras. Juo beeinant matėme įvairių formų pavėsines, amfitiatrą, gėlynus, fontanus, ir daug kitų kraštovaizdžių ir mažosios architektūros elementų.