Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Išvyka į miško muziejų

     Gido dienos proga vasario 25 dieną lankėmės Kazlų Rūdoje miškų muziejuje. Ta proga su miško augmenija ir gyvūnija mums mielai supažindino ir papasakojo Kazlų Rūdos miško muziejaus gidas.
     Muziejus lankytojams atidarytas 1983 m. rugsėjo 16 d. - Miško darbuotojo dienos proga. Šis pastatas nėra pasikeitęs tik truputį vidus. Miško muziejuje esantys eksponatai supažindina su įmonės veikla bei istorija, gamtos turtais, fauna ir flora, įmonės kultūriniu gyvenimu, miškininkais, miškininkais veteranais ir kt. Muziejuje įrengta mokomoji profesinio orientavimo klasė. Joje demonstruojama senų miško želdinimo, daigynų bei medelynų darbuose naudotų įrankių kolekcija. Stenduose pateikiami miško atkūrimo ir medynų formavimo, priešgaisrinės miškų apsaugos darbai. Sukaupta turtinga botaninė, dendrologinė, entomologinė ir fitopatologinė kolekcijos, stendai su vaizdinėmis mokymo priemonėmis. Antrajame aukšte išdėstytos dažniausiai mūsų miškuose sutinkamų žvėrių ir paukščių skaidrės bei nuotraukos, kanopinių žvėrių ragai, iltys, kiti medžioklės trofėjai. Kitame skyriuje eksponuojama senovinių miško kirtimo ir medžio apdirbimo įrankių kolekcija ir  medienos ruošos mechanizmų pavyzdžiai. Kabančiose nuotraukose ant sienos atsispindi visas miško ruošos darbų ciklas. Pats didžiausias ir turtingiausias skyrius - biologinė grupė, vaizduojanti aukštapelkę, kerpinį pušyną ir žemapelkę su jiems būdinga fauna ir flora. Čia puikuojasi mūsų girių galiūnas - stumbras, lūšis, elnias, vilkas, stirnos, bebrai ir daugelis kitų miškuose gyvenančių žvėrių ir paukščių. Gido pasakojimas buvo labai įdomus, sužinojome daugybę faktų, kurių dar buvome nežinoję t.y. apie mišką, augmeniją, miško „gyventojus". Mūsų globos namų gyventojai gidui uždavinėjo klausimų į kuriuos buvo išsamiai atsakyta. Norėdami atsidėkoti gidui už mūsų priėmimą įteikėme atminimo dovanėlę mūsų gyventojo rankų darbo pagamintą paukščiams „lesyklą". Apsilankymas šiame muziejuje visiems gyventojams patiko, jie išvyko su puikiais įspūdžiais ir didesniu žinių „bagažu" apie mūsų gamtą.
     Grįždami namo sustojome Kazlų Rūdos miško poilsiavietėje, pasigėrėti „žiemišku" mišku, pasidžiaugti besibaigiančia žiema. Kai kurie gyventojai norėjo įsiamžinti gražius vaizdus nuotraukose, kiti džiaugėsi sniegu, žaidė sniego „karą", visi su gera nuotaika grįžome namo.