Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Ekskursija į Kirsnos dvarą ir Metelius

    Lapkričio 30-tą dieną Kalvarijos socialinės globos namų gyventojai lankė Aštriosios Kirsnos dvarą ir Metelių regioninio parko lankytojų centrą. Paskutinė rudens diena buvo nešilta, tačiau žvarbų orą sušildė gamtos grožis, nes pirmas kelionės tikslas buvo Metelių regioninis parkas.
    Dzūkijos regione ant Dusios kranto yra įsikūręs modernus Metelių regioninio parko lankytojų centras. Atvykus gyventojus pasitiko centro administratorius Artūras Pečkys, palydėjo iki  tilto, su žiūronais aprodė apylinkes, čia gyvenančius paukščius, papasakojo greta esančių trijų ežerų Dusios, Metelio ir Obelijos kilmės istoriją. Pasivaikščiojus Dusios pakrante, centro darbuotojas pakvietė į interaktyvų stiklinių sienų pastatą, kuriame parodė filmus apie saugomus, bebaigiančius išnykti balinius vėžlius, anksčiau dzūkų vadintus metalinėmis varlėmis. Veiklos turėjo visi. Norėdami atrasti, tai kas reta ir vertinga, turėjo atverti stalčiukus, dureles ar pažvelgti į medžio drevę. Čia buvo galima susipažinti su balinių vėžlių gyvenimu, įvairiomis paukščių rūšimis. Per galingą optinę įrangą galėjome stebėti Dusios ežero apylinkių kraštovaizdį ir ežere plaukiojančias gražuoles gulbes. Iš labai arti šį kartą gyventojai stebėjo ir mėnulį. Kartu su centro administratoriumi visi sprendė kryžiažodį ir kiekvienas pasitikrino savo žinias iš gamtos mokslų. Smagiai praleidę laiką, padėkoję darbuotojui už parodytą gamtos grožį, entuziazmą, informaciją ir malonų bendravimą, keliavome toliau
    Antrasis mūsų kelionės tikslas - Aštriosios Kirsnos dvaras. Sodyba yra privatizuota, tačiau mena žymiausius jos gyventojus - Lietuvos didikus Sapiegas, Karengas, Lukoševičius. XIX a. pradžioje dvare veikė kalkinė, plytinė, lentpjūvė, spirito varykla, malūnas, o šiuo metu šioje unikalioje vietoje auginami žirgai. Mus pasitiko moteris, treniruojanti žirgus, ir supažindino su žirgynu. Visiems labai patiko, nes galėjo į žirgus, ne tik pasižiūrėti, bet juos paglostyti, stebėjo, kokius triukus moka žirgai atlikti, sužinojo, kad yra žirgyne 18 žirgų ir du kumeliukai. Kai kurie turi nuosavus žirgus. Matėme ir žirgą čempioną.           
    Kelionės padeda gyventojams nukreipti mintis nuo kasdienių rūpesčių, sutikti žmonės ugdo socialinius įgūdžius, aplankytos vietos, informacija praplečia akiratį.