Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

,,Užgavėnės"

    Šiais metais Kalvarijos socialinės globos namų gyventojai žiemą iš kiemo vijo net dvi dienas.

    Vasario 12 d. įstaigos kiemelyje persirengėliai pasipuošę velnių, laumių, raganų ir kitų personažų kaukėmis degino pagrindinį Užgavėnių šventės simbolį - Morę. Kol blogio ir tamsos simboliu laikoma Morė degė, gyventojai mėgino įminti su žiema ir artėjančiu pavasariu susijusias mįsles, grojo ir smagiai trypė aplink laužą šaukdami: Žiema, žiema, bėk iš kiemo! Jei nebėgsi, išvarysim, su botagais išbaidysim!. Sudegus laužui užgavėniautojai sugužėjo į vidų, kur jų laukė mišraus ansamblio kolektyvas ,,Jovaja".
   Kokios gi Užgavėnės be blynų? Vasario 13 d. rytą, draugiškai susibūrę virtuvėlėje, mokėmės kepti šios šventės tradiciniu patiekalu tapusius miltinius blynus. Jais pavaišinome ne tik draugus įstaigoje, bet ir į Kalvarijos meno mokyklos kieme vykusią Užgavėnių šventę sugužėjusius miesto gyventojus bei svečius.
   Kalvarijoje vykusioje Užgavėnių šventėje gyventojai stebėjo deginamą Morę, Lašininio ir Kanapinio kovą bei sukosi ratelyje kartu su susirinkusiais miesto gyventojais. Iki soties blynų prisiragavę ir prisilinksminę pasiruošėme Gavėnios laikotarpiui.
NUOTRAUKOS