Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

,,Užgavėnės"

   Vasario 9 dieną globos namuose išlydėjome žiemą - šventėme Užgavėnes. Per Užgavėnes žmonės visuomet ruošdavo įvairius vaidinimus, daug triukšmaudavo, krėsdavo išdaigas. Vaikai dūkdavo, lipdydavo diedus, svaidydavosi sniego gniūžtėmis. Iš kaimo į kaimą vaikščiodavo persirengėliai su kaukėmis.    Nors Užgavėnių dieną aplink buvo nematyti sniego, tačiau bijodami, kad žiema vis dar tyko kur pakrūmėj ir lūkuriuoja kol galės pasirodyti, nusprendėme prieš Gavėnią kaip reikiant patriukšmauti ir galutinai įbauginti žiemą, kad ši nesugrįžtų. Globos namų gyventojai ir darbuotojai šventės metu pasislėpė po įvairių personažų kaukėmis, šoko, dainavo, žaidė įvairius žaidimus, estafetėse kovėsi dėl prizų.

   Neapsieita ir be pagrindinių Užgavėnių veikėjų - Lašininio ir Kanapinio. Tarp Lašininio ir Kanapinio per Užgavėnes tradiciškai vyksta žūtbūtinė kova. Lašininis - sočios tingios žiemos simbolis, tuo tarpu kanapinis įkūnija pavasarį.  Mūsų Lašininis ir Kanapinis kas geriausias aiškinosi traukdami virvę. Su persirengėlių pagalba Kanapiniui pavyko nugalėti. Gailestingasis Kanapinis leido Lašininiui paskutinį kartą visus pavaišinti lašiniais ir ligi soties pasilinksminti, kad per Gavėnią visi ramūs ir susikaupę būtų. Linksmybių pradžią žymėjo nelabosios žiemos dvasios - Morės uždegimas.

   Persirengėliai Užgavėnes paminėję globos namuose, taip pat sudalyvavo ir Kalvarijos miesto Užgavėnių šventėje. Čia persirengę gyventojai, kartu su darbuotojais dalino praeiviams blynus, linksmino juos grodami gitara, šoko su kitais persirengėliais ratelyje ir degino Morę.
NUOTRAUKOS