Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

,,Didvyžių socialinės globos namų organizuotas sąskrydis ,,Pabūkime drauge gamtos apsuptyje III“

    Rugpjūčio 3 - 5 dienomis Kalvarijos socialinės globos namų bendruomenės nariai pirmą kartą dalyvavo, jau tradicija tapusiame, Didvyžių socialinės globos namų organizuotame gyventojų sąskrydyje.
    Sąskrydis vyko Vilkaviškio rajone esančioje Podvarko poilsiavietėje. Prie netoliese esančio miško stovyklavietes įkūrė visas būrys atvykusių svečių: Suvalkijos, Ilguvos, Strėvininkų, Kalvarijos, Vilijampolės socialiniės globos namų atstovai ir, žinoma, patys sąskrydžio šeimininkai.
    Trečius metus iš eilės vykusio sąskrydžio tema šį kartą buvo: ,,Sveika gyvensena". Kiekvieni globos namai atsižvelgdami į temą turėjo paruošti komandų prisistatymus, nuo kurių ir prasidėjo tris dienas trukusios linksmybės. Sąskrydžio atidarymas taip pat buvo pažymėtas ir iškilmingu vėliavos pakėlimu. Sveikinimo žodį tarė Didvyžių socialinės globos namų direktorius R. Žiemys, kuris kartu su globos namų gyventojais vėliau dovanojo šventinį koncertą. Komandoms prisistačius, gyventojai bei juos atlydėję darbuotojai turėjo galimybę apžiūrėti į svečius užsukusių gaisrininkų automobilį bei sudalyvauti policijos suorganizuotoje viktorinoje. Viktorinos dalyviai už teisingus atsakymus buvo apdovanoti atšvaitais bei atmintinėmis kaip elgtis gamtoje. Policijos atstovė taip pat surengė trumpą instruktažą apie gamtoje tykančius pavojus ir kaip jų išvengti. Išvykus svečiams gyventojai buvo pakviesti ragauti ant laužo virtos košės, o vakare linksmybes pratęsė vakaronėje ,,Šokim, trypkim lig saulė patekės".
    Ankstyvą rugpjūčio 4-osios rytą žingsniavome prie netoliese tyvuliuojančio ežero išmėginti savo jėgas žvejų varžybose, kuriose pavyko laimėti antrąją vietą. Prisigaudę žuvų skubėjome į bendrą rytinę mankštą. Šiek tiek atsikvėpę ir pasisotinę 10 val. dalyvavome žygyje, kurio metu susipažinome su šiaurietiško ėjimo subtilybėmis. Nors taisyklingai naudotis lazdomis pavyko ne visiems, tačiau trasą įveikti vis dėl to pavyko, o mūsų globos namų gyventojai išsidavė, jog mielai būtų žingsniavę ir tolimesnį atstumą. Pasidalinę emocijomis po žygio dalyvavome popietėje su Visuomenės sveikatos centru. Svečiai iš centro pademonstravo įvairiausių pratimų raumenims bei kvėpavimui taip pat suorganizavo trumpą viktoriną, kurios dalyviai galėjo laimėti išskirtinius tušinukus. Po viktorinos sąskrydžio dalyviai galėjo pasitikrinti savo spaudimą, pasimatuoti ūgį, svorį ir su specialistais aptarti bendrą fizinę būklę, gauti naudingų patarimų.  Pasivaišinę šeimininkų virta žuviene, išsimaudę gaiviame ežero vandenyje išsiruošėme į vakaronę prie laužo, kurios metu koncertavo kapela ,,Alksnė".
    Paskutiniąją sąskrydžio dieną pradėjome draugiškomis estafetėmis. Gyventojai po tris ,,slidėmis" turėjo pasiekti nustatytą ribą, traukė virvę, bėgo su maišais, perdavinėjo komandos nariams kamuolį ir dalyvavo kvadrato varžybose. Judrieji Kalvarijos globos namų gyventojai be vargo įveikė estafetes ir šūksniais bei plojimais palaikė kitų komandų narius. Papietavus visi sąskrydžio dalyviai buvo sukviesti į komandų apdovanojimus, kuriuose buvo įteiktos prisiminimo dovanėlės. Dalyviams dėkojo, su visais atsisveikino ir Didvyžių socialinės globos namų direktorius, kuris išreiškė viltį, kad ir kitais metais svečiai susirinks taip pat gausiai, o gal net ir gausiau. Kalvarijos socialinės globos namų gyventojai namo grįžo kupini įspūdžių ir su pakilia nuotaika. Sąskrydžio metu jie ne tik ilsėjosi gamtos apsuptyje, bet ir prisiminė stovyklavimo įgūdžius, dirbo kaip komanda, turėjo fiziškai aktyvų laisvalaikį, komunikavo su kitų socialinės globos namų gyventojais, užmezgė naujas pažintis. Tikimės, kad tai pirmas, tačiau ne paskutinis kartas kaip dalyvaujame tokiame gražiame susibūrime. 
NUOTRAUKOS