Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

„Paparčio žiedo beieškant...“

   Vėl vidurvasaris. Skaisti saulė, gaivūs lietūs baigia austi žaliąjį žemės rūbą įvairiaspalviais žiedais. Šiandieną - didžiausia vasaros šventė. Joninės - didelių linksmybių metas.
   Joninių šventė globos namuose prasidėjo pakilia nuotaika, pasakojant apie Jonines ir jų reikšmę. Buvo apdovanoti Jonai ir Janinos vešliais ąžuolo vainikais, saldžiomis dovanėlėmis ir garsiais, bei šiltais aplodismentais.
   Po apdovanojimų žaidėme įvairius žaidimus. Rungėmės kas greičiau supins kasą iš ilgų virvių. Globos namų gyventojams ir darbuotojams dalinome patarimus, kaip reikia elgtis per Joninių naktį.
   Per Jonines galima užsiimti burtais, magiškais dalykais, todėl ir mes žaidėme žaidimą „Juodoji magija". Mūsų globos namų psichologė susirinkusiems gyventojam parodė magiškų triukų. Ore tvyrojo magiška atmosfera. Prisimindami senas Joninių tradicijas žaidėme „žiedo dalinimą".
   Šios šventės neatskiriama dalis - pasakojimas apie paparčio žiedą, keliavome į lauką ieškoti stebuklingojo žiedo. Kadangi paparčio žiedas „išdygo" netikėtoj vietoj jį buvo sudėtinga surasti, bet globos namų „žvitriosios akelės" jį surado.
   Kokios Joninės be šventinio laužo, ši šventinė ugnis išsklaido nelaimes, neša sveikatą, turtą ir santarvę. Padeda šviesti saulei, varyti šalin piktas dvasias. Prie laužo šokome, dainavome dainas, vaišinomės vasaros gėrybėmis.
   Anksčiau buvo paprotys plukdyti vainikus su degančiom žvakėm. Tuo laiku vanduo, ugnis ir visa kas gyva, persismelkę dangiškąja šviesa, įgyja didžiausias galias.
   Joninių šventės kulminacija - vainikų plukdymas karališkame parke.