Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Kelionė į Kauną

    Pirmąją pavasario dieną Kalvarijos socialinės globos namų gyventojai leidosi į kelionę. Kelionės tikslas - Kauno miestas ir jame esantys Kauno valstybinis lėlių teatras, Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejus bei Nacionalinis M.K.Čiurlionio dailės muziejus.

    Pirmoji, o tikriausiai ir įsimintiniausia, stotelė - Kauno valstybinis lėlių teatras. Stasio Ratkevičius ir Valerijos Gruodytės - Ratkevičienės įkurtame teatre mus pasitiko čia dirbanti Jolita, kuri pristatė kiekvieną patalpoje esančią lėlę, jos istoriją: kaip gimsta lėlės, kokiuose spektakliuose jos vaidino. Jolita teatre jau dvidešimt metų, tad puikiai valdo bet kurią lėlę, jos rankose atgyja lėlės pirštinės, pusmarionetės ir marionetės. Gyventojams prakalbo ragana Hansa, savo sugebėjimus pademonstravo gaidys, voras ir daugybė kitų teatro lėlių.
    Taip pat aplankėme Nacionalinį M.K. Čiurlionio dailės muziejų. Apžiūrėjome M. K. Čiurlionio tapybos parodą, klausėmės jo muzikos kūrinių ir patys išmėginome tapytojų amatą - akvareliniais dažais piešėme ant stiklo, tuomet piešinio antspaudą perkėlėme ant popieriaus lapo.
    Paskutinė mūsų stotelė - Tado Ivanausko zoologijos muziejus. Muziejuje iš arti galėjome pamatyti įspūdingiausius pasaulio varliagyvius, roplius, žinduolius, paukščius ir kitus gyvius, prie jų įsiamžinti.
    Žvarbi pavasario pradžia mums įsimins ne tik dėl speigo išraižytų langų, bet ir pilnos įspūdžių kelionės.
NUOTRAUKOS