Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Ekskursija po pažintinius pėsčiųjų takus

    Kovo 15 dieną Kalvarijos socialinės globos namų gyventojai išvyko į kelionę po pažintinius miškų ir rezervatų pėsčiųjų takus.
     Pirmasis lankomas objektas buvo Kazlų Rūdos pažintinis takas. Miško take yra įrengta du maršrutai miško lankymui ir pažinimui su išsamia informacine sistema: stendais, informacinėmis rodyklėmis, ženklais, apžvalgos aikštelėmis, pavėsinėmis, lauko baldais, skulptūromis. Miško keliais ir takeliais Kalvarijos socialinės globos namų gyventojai žygiavo stebėdami gamtą, ją fotografuodami.                      
    Toliau keliavome į botaninį draustinį vadinamą Kadagių slėniu, kuris priskiriamas Kauno marių regioniniam parkui, yra valstybinės reikšmės gamtos paminklas. Kadagynas įsikūręs vienoje gražiausių Nemuno slėnio vietovių. Pažintiniame take galima visiškai priartėti prie Kauno Marių pakrantės ir pasigrožėti būdingomis įsigraužusiomis Nemuno griovomis ir atsiveriančiu vaizdingu peizažu.                     
     Paskutinis lankytas objektas buvo kiek mažiau žinomas, tačiau savo gamtos grožiu nė kiek nenusileidžiantis nei Kazlų Rūdos miškui, nei Kadagių slėniui. Žiegždrių geologinis pažintinis pėsčiųjų takas yra vienas trumpiausių lankytų takų, tačiau sudėtingiausių fiziškai. Takas driekiasi Kauno marių skardyje vingiuodamas aukštyn ir žemyn išsidėsčiusiais laiptais. Taip pat pamatėme Žiegždrių liepą - storiausią medį kairėje Kauno marių pakrantėje. Jos apimtis 4,3 m., aukštis 25 m., amžius per 100 metų.                   Taigi kelionė po pažintinius miškų ir rezervatų bei draustinių takus pareikalavo gan daug jėgų, tačiau buvo labai naudinga gyventojų sveikatai ir emocijoms