Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Betliejaus taikos ugnis

     Betliejaus taikos ugnies idėja kilo 1986 m. Austrijoje socialinės paramos akcijos metu "Šviesa tamsoje", kuomet ypač pasižymėjęs vaikas iš Austrijos keliauja į Palestiną ir Betliejuje uždega žvakę, kurią kaip taikos ir vilties simbolį parveža į Vieną ir platina savo šalyje. Iš pradžių ši tradicija apėmė tik Austriją, tačiau labai greitai, taikos ugnis, skautų bei visų geros valios žmonių dėka išplito po visą pasaulį. Šiuo metu Taikos šviesos nešimas yra virtęs nauju, džiaugsmingu Kalėdiniu papročiu, užkariavusiu širdis žmonių, kurie siekia taikos šiame neramiame pasaulyje.
     Betliejaus Taikos ugnis vėl atkeliavo ir į Lietuvą. Šiais metais Betliejaus taikos ugnį perėmė Lietuvos skautiškos organizacijos iš kaimynų lenkų. Ugnis platinama ne tik per visą Lietuvą, bet ir perduodama toliau - kaimynams latviams, o šie perduoda estams. Lietuvos skautų organizacijų Betliejaus taikos nešėjai kviečia prisijungti prie taikos ir vilties skleidimo mūsų šalyje, bei pasaulyje ir dalyvauti akcijoje. Priimk taiką ir dalinkis ja su kitais!
     Gruodžio 17 dieną Kalvarijos skautai perėmę Betliejaus ugnį iš kaimynų Lenkų atvyko ir į Kalvarijos socialinės globos namus pasidalinti ugnimi. Atvykę vaikai trumpai papasakojo Betliejaus ugnies atsiradimą ir kelia iki Lietuvos. Tuomet įžiebė ugnį ir globos namuose, bei dalinosi su gyventojais, įžiebdami kiekvienam po žvakelę linkėdami artėjančioms šventėms ramybės, taikos ir tarpusavio supratimo.