Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

,,Joninės"

   Birželio 23 d. globos namuose minėjome ilgiausios dienos ir trumpiausios metų nakties šventę - Jonines.
   Kupolinės, Rasa ar mums geriau pažįstamos Joninės - viena gražiausių baltiškųjų švenčių, per kurią atsigręžiama į gamtą.  Tai metas, kai visa augmenija, srūvant vidurvasario šviesai, būna pasiekusi aukščiausią sužydėjimo, suklestėjimo tašką. Tikėta, kad Joninių išvakarėse ar dieną surinktos žolės įgyja ypatingų galių.  
   Laikydamiesi tradicijų globos namų gyventojai iš pat ryto išsiruošė į netoliese esantį mišką, išbraidė žolynus, prisirinko vaistažolių ir lauko gėlių. Sugrįžę iš miško vieni gyventojai skubėjo pinti vainikų, tuo tarpu kiti kepė šventinius pyragus ir ruošėsi linksmybėms.
   Joninės - tai šventė kai ne tik atsigręžiama į gamtą, bet ir didelis dėmesys skiriamas šios dienos varduvininkams - Jonams ir Janinoms. Tad prisipynę vainikų ir paruošę vaišes visi kartu išėjome į lauką, kur skambant muzikai sveikinome globos namų bendruomenės Jonus ir Janinas. Sveikinimo žodį tarė ir ąžuolo vainikus Jonams bei Janinoms įteikė globos namų direktorė. Po sveikinimų gyventojai buvo pakviesti ieškoti paparčio žiedo, buvo deginamas laužas, žaidžiami žaidimai ir šokama.
NUOTRAUKOS