Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

,,Ekskursija į Šiaulius"

    Birželio 8 dieną globos namų gyventojai vyko į Šiaulius dar vadinamus Saulės miestu. Lietuvos šiaurėje esatys Šiauliai yra ketvirtas pagal gyventojų skaičių šalies miestas garsėjantis lankytinomis vietomis.
    Pažintinę kelionę pradėjome nuo Kryžių kalno. Šis piliakalnis yra ypatinga ir išskirtinė, pasauliniu mastu unikali vieta. Suskaičiuota, kad Kryžių kalne yra apie 200 tūkst. kryžių atvežtų ne tik iš įvairių Lietuvos vietų, bet ir iš užsienio šalių. Krikščionių pasaulyje šį kalną dar labiau išgarsino 1993 m. čia apsilankęs popiežius Jonas Paulius II. Kryžių kalnas Katalikų Bažnyčios tikinčiųjų laikomas tikėjimo paminklu. Globos namų gyventojams paliko įspūdį kryžių kalno dydis ir kryžių gausa.
    Lankėmės Šiaulių universitete įkurtame Stasio Gliaudžio gamtos muziejuje, kuriame sukaupta daugiau kaip 4000 eksponatų. Visi muziejaus eksponatai išdėstyti sistematine tvarka, pradedant nuo paprasčiausios sandaros pinčių ir baigiant žinduoliais. Muziejaus tikslas - padėti lankytojams geriau susipažinti su mus supančia gyvūnijos sistema ir jos įvairove. Ne veltui sakoma, jog pagarba ir meilė gamtai ateina per pažinimą.
    Vykome į Vandos Kavaliauskienės įkurtą katinų muziejų. Katinų statulėlės, paveikslai, laikrodžiai ir kiti eksponatai atkeliavo iš daugelio pasaulio šalių: Anglijos, Australijos, Amerikos, Afrikos, Belgijos Brazilijos, Čekijos, Kubos, Kinijos, Lenkijos, Prancūzijos, Portugalijos, Taivano, Vietnamo, Vengrijos, Šveicarijos ir žinoma iš Lietuvos. Gyventojams labai daug džiaugsmo suteikė muziejuje gyvenantis katinas „muziejaus direktorius" vardu Perlas ir kiti muziejuje gyvenantys egzotiniai gyvūnai: krokodilai, žalčiai, pitonai, triušiai, beždžionė.
    Galiausiai aplankėme dviračių muziejų. Šiauliai garsėja dviračių gamyba ir savo unikaliu vieninteliu tokiu Lietuvoje dviračių muziejumi, kuriame sukaupta daugiau kaip 1500 eksponatų. Šiame muziejuje gyventojai galėjo išbandyti muziejuje specialiai paruoštus lenktynėms dviračius, tarpusavyje pasivaržyti, išbandyti dvivietį ir net medinį dviračius.
    Kelionės metu buvo aplankyti įžymiausi Šiaulių muziejai ir Kryžių kalnas. Gyventojai parsivežė gerą nuotaiką, įspūdžius ir daugybę gerų emocijų.
NUOTRAUKOS