Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Užgavėnės

    Vasario 25-tą dieną Kalvarijos socialinės globos namuose vyko didelė Užgavėnių šventė. Globos namų gyventojams Užgavėnių proga grojo „Giminės" kapelos vadovė Alė Zavistauskienė.
    Užgavėnės - tai žiemos išlydėjimo ir pavasario sutikimo šventė. Užgavėniautojai šokiais, dainomis ir gera nuotaika pasidalino su visais. Užgavėnes švęsti reikia linksmai, prisivalgyti sočiai, nes tikėta, kad jei per Užgavėnes gerai pavalgysi, per visus metus būsi sotus, riebus ir stiprus. Pelenų diena prasideda gavėnia ir iki pat Velykų per septynias savaites muzikantai negroja, jaunimas nešoka ir net nedainuoja.
    Visi „užgavėniautojai" džiaugėsi, kad greit ateis pavasaris. Po linksmybių gyventojai buvo pakviesti pasivaišinti skaniais ir riebiais Užgavėnių blynais globos namų valgykloje.   
    Po pietų globos namų gyventojai vyko į Kalvarijos gimnazijos kiemą, kur visi raguoti, uodeguoti, kaukėti persirengėliai susirinko žiemos iš kiemo varyti - Užgavėnių švęsti. Lašininis meiliai išvardino visus žiemos privalumus ir pasiūlė Kanapinio neklausyti ir jį patį lauk varyti. Susiginčiję Lašininis ir Kanapinis vos nesukėlė muštynių, tačiau vis dėlto, prisiminę, kad gyvena XXI amžiuje, nusprendė ginčą išspręsti civilizuotai ir jėgas išbandyti įvairiose rungtyse. Pasikvietę pasekėjų, abu išbandė savo jėgas bei ištvermę. Permaininga sėkmė lydėjo tai vieną, tai kitą priešininką, todėl nepaisant pastangų rungtis civilizuotai, galų gale Kanapinio ir Lašininio kantrybė trūko ir priešininkai kibo vienas kitam į atlapus. Kanapinis - pavasario pranašas - triumfavo. Pasibaigus kovai, visi persirengėliai apjuosė laužavietę su didžiule Morė ir linksmai dainuodami Užgavėnių dainas, sukosi ratelyje. Iš širdies prisilinksminę - prisišokę ir prisidainavę - persirengėliai padegė Morę, taip simboliškai supleškindami visa, kas bloga.